Elana Toruń odstawia szóstkę piłkarzy

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Adam Szczęśniak

Elana Toruń odstawia szóstkę piłkarzy

Adam Szczęśniak

Po rundzie jesiennej Elana Toruń zajmuje 10. miejsce w III lidze. Nieźle, ale mogło być lepiej.

Elana Toruń
Create your own infographics

O wypowiedź na temat występów torunian poprosiliśmy trenera Tomasza Asensky’ego. - Przejmując zespół w trakcie rozgrywek, oceniłem jako niekompletny i nadal podtrzymuję to zdanie. Potrzebne będą przede wszystkim wzmocnienia na kilku pozycjach zawodnikami z większym doświadczeniem, szczególnie w formacji obrony i oczywiście ciężka, systematyczna praca. Mocne strony zespołu Elany, to umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji w sferze organizacyjnej jak i sportowej. Elana to dobrze zarządzany klub, który wie dokąd zmierza. To zespół relatywnie młodych piłkarzy, co jest duży plusem. Na minus zapisałbym brak doświadczenia, co skutkowało stratą kilku punktów, które były na wyciągnięcie ręki - analizuje szkoleniowiec.

Asensky: - Nikt z drużyny nie zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo jako zespół nie do końca sprostaliśmy zadaniu. Na pochwały jeszcze przyjdzie czas

Zdaniem szkoleniowca, wzmocnienia są niezbędne, jeśli Elana ma walczyć o utrzymanie wiosną. Na razie klub rozstał się z sześcioma piłkarzami, to: Marcin Majchrzak, Arkadiusz Makowiecki, Mateusz Poczwardowski, Jakub Witucki, Bartosz Gralewski i Łukasz Cięgotura.

Migawka z meczu Elany ze Startem Warlubie.
Sławomir Kowalski Tomasz Asensky, szkoleniowiec toruńskiej Elany.
Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.