Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Ekipy drogowców zaczną roboty za niespełna dwa miesiące

Ekipy drogowców zaczną roboty za niespełna dwa miesiące Fot. Karolina Misztal
Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Remonty ulic nie są lubiane przez kierowców. Niestety, nie da się ich uniknąć. Mają poprawić komfort i bezpieczeństwo ruchu. Miejmy nadzieję, że nie będą dla nas zbyt uciążliwe, jak to miało miejsce w minionym roku, gdy remontowano kilka ważnych ulic jednocześnie.

Co w tym roku utrudni nam jazdę? Wydział inwestycji UM szykuje kilka poważnych zadań i nie będą to tylko remonty.

Już za niespełna dwa miesiące ekipy drogowców przystąpią do przebudowy ul. Promiennej poprzez sfrezowanie starej nawierzchni, wymianę krawężników oraz przebudowę nawierzchni zatok postojowych. Podobny zakres robót przewidziany jest w przypadku ul. Kaliskiej, ale na tej ulicy roboty mogą się rozpocząć na przełomie maja i czerwca.

Aby maksymalnie ograniczyć utrudnienia podczas tych remontów, wykonawcy będą musieli przygotować objazdy. Mają też utrzymać przejezdność dróg w czasie prowadzonych robót.

W dalszych planach wydziału inwestycji UM jest również wybudowanie ronda na Zazam-czu. Dokumentacja ma być gotowa do końca lipca, a roboty ruszą w przyszłym roku.

Miasto wraca także do koncepcji sprzed kilku lat, aby wzdłuż Wisły połączyć ul. Ogniową z Barską. Oprócz drogi będzie ścieżka rowerowa. W tym roku ma zostać opracowana dokumentacja. Kiedy ruszą prace drogowe? - W najbliższych kilku latach - wyjaśniono nam w wydziale inwestycji UM.

W budżecie miasta na ten rok i kolejne lata ujęto również przedłużenie ul. Brzezinowej do połączenia z ul. Mielęcińską i ul. Letnią z al. Jana Pawła II. Te roboty mają być ukończone w 2018 r.

W tym roku nowego dywanika asfaltowego doczeka się również ul. Papieżka. Jednak na tym nie kończą się plany dotyczące tego rejonu miasta. Inwestor przewiduje budowę nowego odcinka ul. Papieżka wraz z przebudową ul. Duninowskiej i skrzyżowania ul. Papieżka z al. Kazimierza Wielkiego i Przemysłową. Obecnie jest to skrzyżowanie teowe, po przebudowie będzie czterowlotowe.

Andrzej Galczakandrzej.galczak@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.