Egzamin ósmoklasisty to rzeź niewiniątek

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Egzamin ósmoklasisty to rzeź niewiniątek

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby zniechęcić dzieci do czytania - mówią nauczyciele o nowym egzaminie z polskiego dla ósmych klas.

- Czekaliśmy, aż te zadania się pojawią - mówią nauczyciele i dyrektorzy szkół w regionie. Chodzi o przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty, które właśnie opublikowała na swojej stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Egzamin po raz pierwszy odbędzie się na wiosnę 2019 roku, a przystąpią do niego ci uczniowie, którzy obecnie uczą się w klasach siódmych. Egzamin obejmie trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy. Tak samo będzie w roku 2020 i 2021. Od roku 2022 uczniowie będą zdawać dodatkowo egzamin z wybranego przedmiotu: biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii.

Pojawienie się arkuszy w sieci wzbudziło spore emocje wśród nauczycieli. Najwięcej - wśród polonistów.

- Ten egzamin to mała matura - mówi polonistka z Bydgoszczy. - Przed dziećmi stawia się bardzo wysokie wymagania, które będzie bardzo trudno im spełnić. Szykuje się rzeź niewiniątek.

Jak nauczyciele oceniają wymagania do nowego egzaminu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.