mw

Egzamin na prawo jazdy. Jazda po łuku może zniknąć

Egzaminy na placach manewrowych oblewa  około 35 procent kandydatów na kierowców Fot. Polska Press Egzaminy na placach manewrowych oblewa około 35 procent kandydatów na kierowców
mw

Wśród szkolących kierowców pojawił się pomysł, aby z egzaminów na prawa jazdy zniknęła przynajmniej część zadań z placów manewrowych. Na przykład jazda po łuku i pod górkę.

- Chcemy wywołać ogólnopolską dyskusję, uświadomić decydentom, że w tym wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a nie nabyte dobra tych, którzy żyją z egzaminowania kierowców - mówi Krzysztof Kołodziej-czak, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i kandydatów na Kierowców „Autos” w Łodzi, właściciel ośrodka szkolenia kierowców, który jest jednym z pomysłodawców tych zmian. - Trzeba ludzi tak szkolić, aby nabyli praktycznych umiejętności kierowania samochodem, także na drogach szybkiego ruchu i autostradach, których jest coraz więcej, a nie stać przy nich na placu i mierzyć centymetrem czy aby nie wyjechali za linię parkowania. Chcemy rozbicia tego betonu, który tkwi przy starych zasadach szkolenia i egzaminowanie kierowców, który nie zdaje sobie sprawy albo wręcz nie chce przyjąć tego, że świat się zmienia, jest nowa technika, nowoczesne samochody.

Zasady są skostniałe

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mw

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.