Egzamin na „prawko” to ich specjalność. Mogą tak bez końca

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz
Marek Weckwerth

Egzamin na „prawko” to ich specjalność. Mogą tak bez końca

Marek Weckwerth

31-letnia kobieta straciła prawo jazdy za jazdę po kielichu. Ból był wielki, bo dokument zdobyła dwa tygodnie wcześniej, po 32 podejściach do egzaminu. Ale nie jest rekordzistką w naszym regionie.

Feralne zdarzenie miało miejsce na drodze przebiegająca przez Ojrzanowo w powiecie żnińskim. Kierująca autem przekroczyła dozwoloną prędkość o 23 km na godz. i tak wpadła w ręce policji. Wtedy w jej krwi stwierdzono prawie 1,5 promila alkoholu.

Ciekawe jest to, że niedawno, ogromny wysiłkiem zdobyła prawo jazdy - po 32 próbach. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia, a jeśli będzie chciała ponownie usiąść za kierownicą, czeka ją cała procedura związana ze zdobywaniem prawa jazdy - szkolenie i egzamin.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy z praktycznym egzaminem mają problemy wcześniej urodzone kobiety. Dlaczego? O tym czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.