EDWARD chce, by na drogach nikt nie zginął

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Marek Weckwerth

EDWARD chce, by na drogach nikt nie zginął

Marek Weckwerth

Duże siły policyjne na drogach całej Europy (w tym naszego regionu) mają sprawić, że we czwartek bezpieczeństwo zbliży się do ideału. Czy tak było, dowiemy się w piątek. Chodzi o akcję EDWARD.

EDWARD (European Day Without a Road Death) to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero”, czyli bez ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy.

„Idziemy” ku rekordowi

- Według wstępnych danych od początku roku do 25 września na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 687 wypadków. Zginęło w nich 159 osób, zaś rannych zostało 713. Odnotowano też 20 tysięcy 63 kolizje - wylicza podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

EDWARD (European Day Without a Road Death) to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.  Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero”, czyli bez  ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy. 

W całym 2018 roku było 958 wypadków, 170 ofiar śmiertelnych, 1021 rannych i 27 tys. 679 kolizji. Nie ma zatem wątpliwości, że „idziemy” ku niechlubnemu - i to w dużym wymiarze - rekordowi  w liczbie zabitych. 

Więcej  czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.