Dzwonki, ksylofony, grzechotki i marakasy - wszystko brzmi

Czytaj dalej
Fot. Marta Potulska
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Dzwonki, ksylofony, grzechotki i marakasy - wszystko brzmi

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Mieszkańcy po raz ostatni mieli okazję wziąć udział w audycjach muzycznych organizowanych przez GOK w Chojnicach.

W ramach projektu „Wielcy muzycy w wiejskiej świetlicy. przed świętami w Ciechocinie, Angowicach, Silnie i Ogorzelinach odbyły się minikoncerty pt. „Zła zima”. Wykonawcami byli artyści na co dzień współpracujący z Operą Nova w Bydgoszczy.

Koncert był zimową wyprawą w świat dźwięków instrumentów perkusyjnych. To dzięki nim słuchacze usłyszeli dzwoniące dzwoneczki u sań i stukot końskich kopyt rozbijających śnieg. Muzycy namalowali dźwiękami słynne zimowe ilustracje muzyczne, m.in. Vivaldiego i Debussy’ ego. Nie zabrakło też piosenek o zimie, była tytułowa „Zima zła” i „Dzwonią dzwonki sań”. Uczestnicy audycji dowiedzieli się też skąd wzięła się choinka w lesie, dzięki piosence z tekstem Marii Konopnickiej, wykonanej przez Adama Zarembę. Wszystkie utwory były wykonane z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych: dzwonków, ksylofonu, grzechotek, marakasów. Dzieci zapoznały się z ich brzmieniem, nazwami, mogły też spróbować swoich sił w grze na „przeszkadzajkach”. Wspólne muzykowanie z artystami bardzo spodobało się najmłodszym, a do śpiewania kolęd na zakończenie koncertu nikt już ich nie musiał namawiać. „Lulajże, Jezuniu” śpiewali wszyscy.

Cały koncert był okazją do zacieśniania więzów rodzinnych. Projekt finansowany ze środków MKiDN w ramach Programu „Kultura dostępna”.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.