Dziurawy dojazd do naszych sąsiadów

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka :Nawrocka
Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Dziurawy dojazd do naszych sąsiadów

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Zabrakło zaledwie kilkuset metrów, aby cała droga łącząca powiat mogileński z inowrocławskim była wyremontowana.

Droga łącząca powiat mogileński z inowrocławskim za Dąbrówką ma kilkusetmetrowy, dziurawy odcinek. Choć oba powiaty remontowały drogę - każdy swoją część - ten jeden fragment pozostał zniszczony.

W ubiegłym roku zakończył się remont drogi w Dąbrówce. Tym samym powiat mogileński zmodernizował już cały odcinek od Mogilna, przez obwodnicę do granicy powiatu.

Wcześniej powiat inowrocławski także położył nową nawierzchnię na swojej części. Jezdnia nie ma takiego standardu jak odcinek mogileński, ale jest w lepszym stanie niż była kilka jeszcze lat temu. Jednak droga tylko z pozoru jest wyremontowana w całości. Wyremontowane odcinki nie stykają się. W miejscu, gdzie kończy się Dąbrówka, a kierowców wita tablica gminy Janikowo, dobry asfalt kończy się. Przez las, 800 metrów trzeba jechać dziurawą i węższą drogą. Kawałek dalej stan nawierzchni znów się poprawia. Dlaczego nikt drogi nie wyremontował?

- Przez jakiś czas był to bezpański odcinek. Po analizie okazało się, że jest to droga należąca do powiatu inowrocławskiego - mówi Jan Bartecki przewodniczący rady powiatu mogileńskiego.

Przypomnijmy, że już przed laty w tym miejscu był problem z ustaleniem przebiegu granicy między gminą Mogilno a Janikowo oraz między powiatami.

Dlatego przewodniczący w imieniu mieszkańców wysłał pismo do starosty inowrocławskiego. Zwrócił w nim o remont drogi. Wicestarsota inowrocławski Włodzimierz Figas poinformował, że ze względu na brak pieniędzy powiat inowrocławski nie wyremontuje w tym roku drogi. Zarząd Dróg Powiatowych w Inowrocławiu „monitoruje stan nawierzchni na bieżąco” i w miarę potrzeb będzie robił remonty „cząstkowe i zapobiegawcze”. Wniosek o kompleksową modernizację zostanie rozpatrzony pod koniec roku. Czy znajdzie się w budzicie 2017 będzie zależało od zarządu powiatu.

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.