Dzisiaj biorą się za remont torowiska w Bydgoszczy [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Dzisiaj biorą się za remont torowiska w Bydgoszczy [zdjęcia]

Mateusz Mazur

Przez pół roku napotkamy na utrudnienia przy rondzie Toruńskim.

- Podkłady pod torowiskiem już ledwo trzymają szyny - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Dlatego dzisiaj ekipy remontowe rozpoczynają poważny remont torowiska przy rondzie Toruńskim.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszym remontowane będą przejazdy od strony mostu Pomorskiego. Najpierw zamknięta zostanie jedna strona jezdni a później druga.

- Prace na tym przejeździe powinny zostać zakończone do 27 maja 2016 roku - przewiduje rzecznik bydgoskich drogowców.

Następnie rozpoczną się roboty na dwóch przejazdach od strony Babiej Wsi. W tym przypadku drogowcy także podzielą prace na dwie części ulicy. Drugi etap ma rozpocząć się 28 maja i potrwa mniej więcej do końca wakacji.

W związku z tym poważnym remontem czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. Przez niemal pół roku tramwaje będą kursowały nieco inaczej. Od 19 marca ruch tramwajowy z Łęgnowa i górnego tarasu miasta zostanie tymczasowo skierowany przez Babią Wieś. Tamtędy będą jeździły linie 4 i 8. W pierwszym etapie drogowcy zmuszeni są zawiesić funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7.

Mieszkańcy nie zostaną jednak bez możliwości dojazdu do centrum. W relacji Kapuściska - most Kazimierza Wielkiego uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza „Za T7”. Jak zapowiadają drogowcy pojazdy będą kursowały średnio co kwadrans w godzinach szczytu oraz co 20 minut poza nim. Uzupełnią tym samym ofertę linii autobusowej nr 59 na wspólnym odcinku.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.