Dziś zaczynają się Animocje. Filmowy festiwal potrwa tydzień

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Joanna Pluta

Dziś zaczynają się Animocje. Filmowy festiwal potrwa tydzień

Joanna Pluta

Dziesiątki filmów do obejrzenia, warsztaty, koncerty, impreza i spotkanie z Arkadiuszem Jakubikiem. Oto 6. edycja Animocji.

Nie da się wymienić szczegółowo wszystkiego, co czeka nas w Miejskim Centrum Kultury i nie tylko podczas festiwalowego tygodnia. Spróbujmy więc zaakcentować najważniejsze i najciekawsze wydarzenia.

Pierwszym z nich zapewne będzie spotkanie z aktorem Arkadiuszem Jakubikiem, który odbierze w tym roku nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie dubbingu. Rozpocznie się o godz. 19.30 w piątek, 22 kwietnia w kawiarni Szpulka w MCK.

Kolejnym jest wyjątkowy koncert do animacji, jaki zagra część bydgoskiej grupy B.O.K. To w sobotę o godz. 21 w MCK. Wstęp na koncert jest wolny, wejściówki w kasie MCK.

Oprócz tego czeka nas kilka pokazów specjalnych, w tym animacji dla dorosłych i dla dzieci, warsztaty różnych gatunków animacji, a także wykłady i spotkania - między innymi z Moniką Kuczyniecką, autorką animacji plastelinowych i jurorki w konkursach Animocji.

Na koniec, czyli w sobotę o godz. 23 w klubie Mózg rozpocznie się festiwalowe afterparty. Bilety będą kosztowały 10 zł. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.animocje.com.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.