Dziś pogrzeb ojca Jana Góry

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Karolina Koziolek

Dziś pogrzeb ojca Jana Góry

Karolina Koziolek

Transmisja mszy pogrzebowej przed kościołem oo. Dominikanów oraz na Polach Lednickich. Udział zapowiadają goście z całej Polski

Dziś pogrzeb ojca Jana Góry, twórcy Spotkań Lednickich. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele Ojców Dominikanów przy al. Niepodległości w Poznaniu.

Mszę pogrzebową odprawi metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. Kazanie wygłosi prowincjał dominikanów i wieloletni redaktor miesięcznika „W drodze” o. Paweł Kozacki.

- Wierni pragnący uczestniczyć w mszy świętej będą mogli gromadzić się w tylnej części kościoła, na krużgankach klasztoru oraz wzdłuż al. Niepodległości, która w tym dniu zostanie czasowo i częściowo wyłączona z ruchu pojazdów - informuje Dobrzyński.

Zarówno na krużgankach kościoła, jak i na al. Niepodległości, ustawione zostaną tele- bimy, na których będzie można oglądać mszę pogrzebową. Zaproszeni goście proszeni są o wejście przez klasztor od ul. Kościuszki.

Po mszy pogrzebowej kondukt żałobny przejedzie na Pola Lednickie, gdzie spocznie ciało o. Jana Góry. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.30. Osoby, które wybierają się na ceremonię pochówku, mogą przybyć na Pola Lednickie wcześniej. O godz. 10.30 na telebimach rozpocznie się tam transmisja mszy św. pogrzebowej z kościoła Dominikanów.

- Będzie możliwość przyjęcia komunii świętej. Po Eucharystii wyemitowany zostanie reportaż o życiu Ojca Jana - informuje rzecznik Ruchu Lednickiego.

Ceremonię pochówku poprowadzi prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Ciało ojca Jana Góry zostanie przeniesione przez Bramę Rybę od strony Jeziora Lednickiego, a następnie pochowane pod skałą Jana Pawła II na Polach Lednickich. Po uroczystości na polach odbędzie się wspólna modlitwa ze śpiewem za Ojca Jana.

Wszyscy przybyli zostaną skierowani do specjalnego sektora, na miejscu pracować będą służby porządkowe Ruchu Lednickiego. Dla przybyłych zostanie przygotowana herbata i poczęstunek.

Młodzież z Ruchu Lednickiego apeluje o nieprzynoszenie kwiatów i wiązanek, a zamiast tego złożenie datku na zakup Pisma św. dla uczestników przyszłorocznego XX Spotkania Lednickiego.

- Wielkim marzeniem o. Jana było, aby każdy uczestnik otrzymał Pismo Św. W dniu swojej śmierci rozpoczął zbiórkę na ten cel - informuje Dobrzyński.

Karolina Koziolek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.