Dziś odbiorą ulicę Łokietka

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Dziś odbiorą ulicę Łokietka

Adam Lewandowski

Dziś odbiór techniczny ulicy Władysława Łokietka w Koronowie. Wykonawca miał czas do września, ale roboty zakończył już w lipcu.

Na drzwiach jednej z kamienic przy ul. Łokietka do dziś przypięta jest kartka z tekstem: „W dniu 25.04.2016 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową ulicy Łokietka. Na czas trwania prac ul. Łokietka zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Bydgoskiej”. Oznacza to, że remont ul. Łokietka trwa już ponad trzy miesiące. A to przecież ważna arteria komunikacyjna - prowadzi z centrum do Zakładu Karnego i bazyliki p.w. Wniebowzięcia NMP. Na szczęście przed zamkniętym wjazdem od strony placu Zwycięstwa jest informacja o objazdach, są też stosowne kierunkowskazy. Spieszymy donieść, że już niedługo będą obowiązywać.

Wykonawcy wyznaczono termin zakończenia robót do września. Ale uporał się z nimi szybciej. I dziś - jak usłyszeliśmy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przewidziany jest odbiór techniczny inwestycji. A to oznacza, że niewiele już potrzeba czasu, by Łokietka została znowu otwarta dla ruchu pojazdów.

Przypomnijmy - wykonano 70 m ulicy. Trzeba było wymienić całą infrastrukturę wodną, kanalizację komunalną i deszczową.

Jeszcze inwestycja nie została oddana do użytku, a już w Koronowie chodzą plotki, że nie wykonano kanalizacji deszczowej... Trudno w to uwierzyć, bo przecież są studzienki kanalizacji deszczowej. Ale takie jest już Koronowo. Opowieści malkontentów zweryfikuje dziś komisja odbierająca inwestycję. I życie. Czyli pierwsza większa ulewa...

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.