Dziś dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Wspólna zabawa jest więc mile widziana

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

Dziś dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Wspólna zabawa jest więc mile widziana

Aleksander Knitter

Wiedzą o tym przy Gdańskiej 18, gdzie świetnie żyją ze sobą uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Dziennego Pobytu w Chojnicach.

To sąsiedztwo można nazwać wielopokoleniowym, gdyż w Domu Dziennego Pobytu są osoby troszkę starsze niż w sąsiednim ŚDS. Tam jednak nie ma „my” i „wy”, jest to jedna rodzina. A Dzień Sąsiada to tylko pretekst do kolejnej wspólnej inicjatywy i zabawy, która ich łączy. Nie inaczej było wczoraj, gdy seniorzy z DDP razem z terapeutami przygotowali występ dla sąsiadów o różnych chorobach dotykających ludzi w podeszłym wieku, a ci zrewanżowali się tym samym, a nawet wciągnęli ich do wspólnej zabawy. Było bardzo wesoło, gdyż ŚDS zorganizował znaną z telewizji randkę w ciemno, ale z przymrużeniem oka.

Kolejne wspólne imprezy już wkrótce, gdyż zbliża się wiosna i czas wyjść na zewnątrz. Być może uda się też zrealizować inne wspólne przedsięwzięcie, jakim jest obecnie zakup samochodu busa do przewozu osób, którego obie placówki jeszcze nie mają. Pojazd taki jest już teraz bardzo potrzebny, gdyż bardzo usprawniłby funkcjonowanie ośrodków. Udałoby się chociażby pomóc w przetransportowaniu niektórych uczestników do ośrodków. Oczywiście potrzeb było o wiele więcej. Jednak jest już przychylność i zielone światło w ratuszu, więc trzymamy kciuki, by sąsiadom udało się to zrealizować. Będzie to ich wspólne „dziecko”.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.