Dzikie zwierzaki? Lepiej zapytać speców

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Dzikie zwierzaki? Lepiej zapytać speców

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Ciekawie było na ostatnich Czwartkowych spotkaniach z przyrodą w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. A to za sprawą Aleksandry Mach.

Aleksandra Mach jest koordynatorką Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków „Ostoja”. Z entuzjazmem opowiedziała o działalności ośrodka, jego celach i zasadach działania. Nie zabrakło również opowieści i krótkich filmów z udziałem dzikich pacjentów. W minionym roku uratowali ponad 1000 dzikich zwierząt.

Jest wiosna i zwierzęta mają już bądź lada chwila będą miały młode. W związku z tym prelegentka szczególnie zwracała uwagę na to, aby nie zabierać znalezionych np. podczas wycieczki młodych zwierząt. Prawdopodobnie ich matka odeszła tylko na chwilę. Jeżeli niepokoimy się, że zostały same, wróćmy w to miejsce za jakiś czas i sprawdźmy, czy sytuacja się nie zmieniła. Jeżeli nadal są same, to zadzwońmy do Ostoi pod numer 606 907 740. Pracownicy ośrodka pokierują nas, co robić dalej, by nie zaszkodzić tym zwierzętom.

Więcej informacji o działalności ośrodka i o tym, jak pomagać znalezionym zwierzętom można znaleźć na stronie www.porp-ostoja.pl.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.