Dziewczyny z SP 31 są najlepsze w województwie

Magdalena Zimna

Zawodniczki bydgoskiej Szkoły Podstawowej nr 31 wygrały finał wojewódzki XVIII Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W rywalizacji finałowej młode bydgoszczanki wygrały wszystkie swoje spotkania. W meczu z koleżankami z bydgoskiej SP 4 wygrały 2:1, takim samym stosunkiem setów pokonały potem rywalki z SP 1 w Aleksandrowie Kujawskim, a wynikiem 2:0 na korzyść siatkarek z SP 31 zakończyło się ich spotkanie z ekipą SP 14 z Włocławka. Finałową rywalizację zakończyły na pierwszym miejscu, z bilansem: 6 punktów i 6:2 w setach.

W składzie zwycięskiego zespołu grają: Oliwia Potrzebska, Zuzanna Grochowska, Martyna Mroczek, Natalia Czajkowska, Weronika Tlok, Nadia Wypijewska, Julia Dondalska, Agnieszka Kubalewska, Emilia Łobodzińska, Magdalena Ma-uer i Dominika Tlok. Trenerem grupy jest Dawid Pawlik.

Na drugim miejscu turniej ukończyły dziewczęta z Alek-sandrowa Kujawskiego, które przegrały z SP 31, ale pokonały rywalki z SP 4 Bydgoszcz i SP 14 Włocławek (oba spotkania po 2:0). Ich bilans to 4 punkty i 5:2 w setach.

Trzecie były bydgoszczanki z SP 4 (bilans: 2 punkty i 3:4 w setach), a na czwartej pozycji w wojewódzkim finale igrzyska młodzieży szkolnej uplasowały się młode siatkarki z Włocławka (0 punktów i 0:6 w setach).

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.

Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.

Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.