Dzięki unijnym dotacjom wyremontują kolejne drogi

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Małgorzata Goździalska

Dzięki unijnym dotacjom wyremontują kolejne drogi

Małgorzata Goździalska

Na przyszły rok planowane są przebudowy kolejnych odcinków dróg powiatowych. Starania o dofinansowanie tych inwestycji już zostały podjęte.

Wszystko wskazuje na to, że ta inwestycja uzyska dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Chodzi o przebudowę drogi z Kowala przez Dobrzelewice do Baruchowa.

- Na liście rankingowej ta inwestycja znalazła się na dziesiątym miejscu - podkreśla starosta włocławski Kazimierz Kaca. - Jest więc duża szansa, że ze wsparciem pieniędzy z tego programu droga ta zostanie przebudowana. Ale czy tak się stanie, to będziemy mogli stwierdzić z cała pewnością, gdy będzie wiadomo, czy dostaniemy dofinansowanie.

W planie jest wybudowanie w gminie Baruchowo nowych chodników, przejść dla pieszych, wykonanie nowego oz-nakowania. - Inwestycja ta znacząco poprawi bezpieczeństwo zmotoryzowanych, pieszych oraz rowerzystów - przekonuje starosta Kaca.

Szacunkowy koszt przebudowy drogi powiatowej z Kowala przez Dobrzelewice do Baruchowa to 3 mln 150 tys. złotych. Kwota dotacji, o jaką ubiega się powiat z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”, ma pokryć 50 procent kosztów. W ramach partnerstwa samorząd gminy Baruchowo zadeklarował swój wkład w wysokości 31 procent.

Władze powiatu włocławskiego myślą także o kolejnych przebudowach dróg powiatowych. Jakich?

- Wspólnie z samorządem Brześcia Kujawskiego przygotowujemy się do przebudowy w roku przyszłym kolejnego, trzeciego odcinka drogi z Włocławka przez Brześć Kujawski do Osięcin - mówi starosta Kaca.

Planowany do przebudowy ostatni odcinek tej drogi jest długości sześciu kilometrów. Przypomnijmy, że wcześniejsze prace na drodze z Włocławka do Osięcin możliwe były dzięki uzyskaniu dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W planach jest także wspólnie z gminą Fabianki przebudowa ulicy Dobrzyńskiej w Fabiankach. Na najbliższej sesji Rady Powiatu we Włocławku ma natomiast zapaść decyzja w sprawie rozbudowy drogi powiatowej z Nowej Wsi przez Smólsk do Kruszyna. Ta inwestycja także zaplanowana jest na przyszły rok. Warunek - uzyskanie dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 63 proc. kosztów.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.