Jolanta Młodecka

Dzięki Orkiestrze dostaliśmy sprzęt. Warto ją wspierać!

Dyr. Zbigniew Skonieczny: - Tu będzie nowa szpitalna winda. Fot. Jolanta Młodecka Dyr. Zbigniew Skonieczny: - Tu będzie nowa szpitalna winda.
Jolanta Młodecka

W najbliższą niedzielę wolontariusze wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na wsparcie oddziałów dziecięcych oraz godną opiekę seniorów. Także w Radziejowie.

Wolontariusze pojawią się także na ulicach miast w powiecie radziejowskim. Nie żałujcie złotówek, bo za te pieniądze kupiony zostanie sprzęt, być może też dla radziejowskiego szpitala.

- W ubiegłym roku dostaliśmy dzięki orkiestrze sporo sprzętu dla naszego zakładu opiekuńczo-leczniczego - mówi Zbigniew Skonieczny, dyrektor szpitala w Radziejowie. - To oddział długoterminowej opieki, na którym przebywa obecnie siedemdziesięciu pacjentów. Otrzymaliśmy między innymi podnośnik elektryczny, fotel kąpielowy, wysokiej klasy materace, nowoczesny aparat do mierzenia tętna i inny sprzęt niezbędny w pielęgnacji chorych.

Dobrego sprzętu nigdy nie jest za wiele. Dbałość o bezpieczeństwo dla pacjentów i lepsze warunki pracy dla personelu to priorytet dla dyrekcji szpitala. Wiele się tu inwestuje, zarówno w szpitalne obiekty, jak i sprzęt medyczny. W ubiegłym roku ponad 20 placówek medycznych w naszym województwie otrzymało wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wśród nich znalazł się także radziejowski szpital.

Zadania inwestycyjne będą, oczywiście, kontynuowane i w tym roku. - Największe to zakup tomografu komputerowego z endoskopem. Mamy już opracowany program funkcjonalny i użytkowy, trzeba będzie dobudować dla tego urządzenia nowe pomieszczenie - dodaje dyrektor Skonieczny. - Sami nie udźwigniemy kosztów, bo chodzi w tym przypadku o pięć i pół miliona złotych. Ale liczymy na dofinansowanie z funduszy unijnych. Chcemy też przebudować parkning przed szpitalem. Czekamy na ogłoszenie konkursów i będziemy składać wnioski o dofinansowanie.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.