Dzięki ofercie z pośredniaka możesz się szybciej dorobić

Czytaj dalej
Fot. Malgorzata Genca
Katarzyna Piojda

Dzięki ofercie z pośredniaka możesz się szybciej dorobić

Katarzyna Piojda

Najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie kandydata jest wyższa pensja. Wiedzą też o tym pracodawcy i przedsiębiorcy, którzy szukają załogi za pośrednictwem urzędu pracy.

- Jak pójdę do pracy za najniższą krajową, czyli 2100 złotych brutto miesięcznie, to na rękę dostanę niecałe 1600 złotych. Tyle, że mam dwoje dzieci i musiałabym wtedy załatwić im przedszkole. To jakieś 700 złotych już za dwójkę. Doliczę też dojazdy, około 150 złotych. Nie opłaca mi się pracować za takie marne pieniądze. No chyba, że ktoś da mi chociaż trzy tysiące. Na rękę! - kalkuluje młoda mama. Takie opinie nie należą do rzadkości.

Nasze województwo jest na szarym końcu, jeśli chodzi o wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Ile zarabia przeciętny Kowalski mieszkający w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.