Dzieciaki robią ozdoby na choinkę i poznają tradycję świąt

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichler

Dzieciaki robią ozdoby na choinkę i poznają tradycję świąt

Maria Eichler

Bombki z kolorowego papieru zrobione własnymi rękoma? Czemu nie? To też jest piękne! Może piękniejsze od standardowych sklepowych ozdób.

W bruskiej bibliotece dzieciaki miały świąteczne zajęcia. Podczas nich wysłuchały wierszy: Szopka Teofila Lenartowicza, Choinka Artura Oppmana oraz List do Mikołaja Wiesława Drabika. Następnie maluchy poznały świąteczne zwyczaje związane z Wigilią oraz Świętami Bożego Narodzenia, między innymi: zwyczaj ubierania choinki w Wigilię, otrzymywania prezentów od św. Mikołaja pod choinkę, tradycję kolacji wigilijnej oraz 12 potraw na stole. Maluchy chętnie też opowiadały o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach podczas świąt.

Na tym nie koniec. 20-osobowa grupa własnoręcznie wykonała bombki z kolorowego papieru. Dzieci dzielnie wycinały i sklejały liczne elementy bombki. Z własnoręcznie wykonaną ozdobą świąteczną i słodką niespodzianką od św. Mikołaja uczestnicy świąt w bibliotece wraz z rodzicami pojechali do domu.

To świetnie, że placówka chce rozwijać wiedzę na temat naszych zwyczajów świątecznych i edukować w ten sposób młodych. Być może dojdą kiedyś do wniosku, że to, co zrobili na choinkę swoimi rękoma, jest o wiele ciekawsze i fajniejsze niż gotowe świecidełka. Może nauczą też tego swoje dzieci...

Na kolejne zajęcia najmłodszych uczestników naszych zajęć biblioteka zaprasza już w styczniu przyszłego roku.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.