Dzieci zdobywają swoje pierwsze „prawo jazdy”. Niech jeżdżą bezpiecznie!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Dzieci zdobywają swoje pierwsze „prawo jazdy”. Niech jeżdżą bezpiecznie!

Daniel Dreyer

Znaczenia karty rowerowej nie można bagatelizować, bo uprawnia dzieci do uczestniczenia w ruchu drogowym - dżungli pełnej samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek i... piratów drogowych.

- Przepisy znamy, test rozwiązaliśmy dobrze, ale tutaj jest tak dużo znaków, że trochę się zestresowaliśmy! - mówiły dzieci z klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu, które w piątek rano przygotowywały się do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową.

Musiały udowodnić, że znają przepisy ruchu drogowego jeżdżąc po specjalnym miasteczku zbudowanym przy grudziądzkim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wcześniej zaliczyły test z pytaniami m.in. na temat obsługi roweru i udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.