Dzieci też zostaną radnymi Zielonej Góry

Czytaj dalej
Fot. Magda Weidner
Leszek Kalinowski

Dzieci też zostaną radnymi Zielonej Góry

Leszek Kalinowski

Jakich zmian w mieście oczekują dzieci? Tego dowiemy się na specjalnej sesji dziecięcej rady miasta. Z każdej szkoły będzie wybrany jeden radny.

Radni z klubu Zielona Razem poinformowali wczoraj na konferencji prasowej, że na stałe do kalendarza imprez chcą wpisać dziecięcą radę, która co roku obradować będzie w ratuszu 1 czerwca. Teraz czas na wybory. W każdej szkole podstawowej w mieście (a jest ich 18) o mandat mogą już walczyć wszyscy uczniowie.

- Sposób wyboru pozostawiamy dyrekcji i nauczycielom - mówi Tomasz Sroczyński, podkreślając, że dziecięca sesja to inicjatywa klubu Zielona Razem, ale udział w niej powinni wziąć wszyscy radny miejscy. Stąd zaproszenia skierowane do nich.

Jak zauważa Grzegorz Hryniewicz - gościem specjalnym będzie Mateusz Truszkiewicz (9 lat), którego możemy teraz podziwiać w kulinarnym programie telewizyjnym. - Cieszę się, że będą mógł moim rówieśnikom coś pysznego ugotować - mówi Mateusz. - Nie zdradzę, jaka to będzie potrwa, bo to niespodzianka.

Utalentowany kucharz przygotuje 20 porcji, ale będzie miał pomocników z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy w kuchni polowej pod ratuszem przygotują pyszności dla wszystkich dzieci. Atrakcji będzie więcej.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.