Alicja Kalinowska

Dzieci stworzyły ze śmieci talerze, samoloty i statki kosmiczne

Praca Patrycji Bartkowskiej zajęła trzecie miejsce. Fot. WDK Praca Patrycji Bartkowskiej zajęła trzecie miejsce.
Alicja Kalinowska

Ponad 60 osób wzięło udział w ósmej edycji konkursu „Ekodzieło”, którego organizatorem jest Wąbrzeski Dom Kultury.

Do przygotowania swoich prac autorzy wykorzystali m.in. makulaturę, butelki, puszki i kapsle. Wśród prac konkursowych nie zabrakło domków, robotów, zwierząt, pojazdów kosmicznych, taczek, wazonów, samolotów, czołgów i talerzy. Jak co roku uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią. Komisja konkursowa zwracała przede wszystkim uwagę na ilość i rodzaj wykorzystanych odpadów, pomysłowość, estetykę oraz oryginalność.

W kategorii przedszkoli pierwsze miejsce otrzymała praca, której autorkami są Julia i Oliwia Górskie z Przedszkola Miejskiego „Bajka”. Drugie miejsce przyznano Dominikowi Stępniakowi z SP w Zieleniu, a trzecie Nikodemowi Orzechowskiemu z wą-brzeskiej „Bajki”.

Wyróżnienia otrzymali: Konrad Jelonek (przedszkole miejskie), Amelia Harczenko (Punkt Przedszkolny w Jaranto-wicach) i Ola Małecka (wąbrzeska „Bajka”).

W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce otrzymała praca, której autorką jest Maja Komorowska ze Szkoły Podstawowej w Książkach. Drugą nagrodę otrzymał Radek Zduński (SP w Wielkich Radowiskach (a trzecią Patrycja Bartkowska (SP w Zieleniu). Wyróżnienia wręczono: Kacprowi i Marcelowi Jurczukom z SP w Jarantowicach, Klaudii Walczak z SP w Łobdowie, Alicji Błażejewicz z SP w Wąbrzeźnie, Sewerynowi Plewie z SP w Myśliwcu, Markowi Rauchfleiszowi z Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu i Michałowi Kurasiewiczowi z SP w Dębowej Łące.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.