Dzieci chcą na narty. Potrzebują wsparcia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum CPD
Łukasz Ernestowicz

Dzieci chcą na narty. Potrzebują wsparcia

Łukasz Ernestowicz

Rozpoczęła się coroczna zbiórka funduszy na wyjazd dzieci z Grudziądza w góry.

Święta już minęły, ale mikołajem można być przecież przez cały rok! Czas pomocy i dobrych uczynków nigdy nie mija i zawsze jest okazja do pokazania jak wielkie mamy serca.

Tym razem o wsparcie proszą nas dzieciaki i młodzież z Centrum Pomocy Dziecku w Grudziądzu. Dwa lata temu pierwszy raz zorganizowano dla nich zimowy wyjazd na narty. Wypad okazał się strzałem w dziesiątkę i w ubiegłym roku również zorganizowano im białe ferie w górach. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu mieszkańców i sponsorów. Akcje organizował wiceprezydent Marek Sikora.

- Chciałbym, aby kolejna grupa wspaniałych, uśmiechniętych dzieciaków poznała, co to są góry zimą i jak można szaleć na nartach. Ostatnie dwie edycje to były wyjazdy ich życia. Wracali zarażeni miłością do gór i nart, radośni, zintegrowani - napisał na Facebooku wiceprezydent, rozpoczynając jednocześnie tegoroczną zbiórkę. - Wrócili z nadzieją, że ich życie nie biegnie wcale bocznym torem. Ta nadzieja warta jest każdego zaangażowania. Każda wpłacona złotówka się liczy.

- To prawda. Nasze dzieci o niczym innym zimą nie myślą, jak o tym wyjeździe - przyznaje Maria Janowska dyrektorka Centrum. - W tym roku chcielibyśmy wysłać na narty osiem osób. Chociaż chętnych jest o wiele więcej.

Każdy z nas może dorzucić dzieciom dosłownie kilka złotych. Jeśli wpłat będzie sporo, z pewnością uda się uzbierać około 10 tys. zł potrzebnych na wyjazd dla całej grupy.

W akcję zaangażowane jest też Grudziądzkie Centrum Caritas im. Błogosławionej Juty. I to na konto tej instytucji można wpłacać pieniądze. Nr konta: 18 1240 3998 1111 0010 1455 4826. Adres: ul. Klasztorna 6, 86-300 Grudziądz. W tytule przelewu należy wpisać słowo „narty”.

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.