Działo się w regionie

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
JPL

Działo się w regionie

JPL

To był trudny weekend na drogach naszego regionu i nie tylko.

Powiat mogileński

Tragiczny wypadek w Niemojewku

W sobotę przed południem na DK 25 doszło do wypadku. Kierujący motocyklem suzuki nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go innego motocykla i uderzył w jego tył. 30-letni poznaniak kierujący suzuki nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z BMW. Zginął na miejscu.

Powiat żniński

Wskoczył do wody i już nie wypłynął

Policja bada okoliczności tragedii, do której doszło w sobotę w Piechcinie koło Barcina. 33-letni mężczyzna wskoczył do nieczynnego, zalanego wodą kamieniołomu, który służy nurkom do ćwiczeń i już nie wypłynął. Wyciągnęli go właśnie nurkowie. Lekarz, którzy przyjechał na miejsce, stwierdził zgon mężczyzny.

Region

To miał być bezpieczny weekend na drogach, ale nie był. W regionie sporo wypadków

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 10.30 na drodze krajowej nr 15 w Kwieciszewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni kierujący BMW zasnął za kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo. Z podejrzeniem złamania nogi trafił do szpitala.
Także w sobotę, ale po południu doszło do wypadku w Sulnowie (powiat świecki). Na drodze wojewódzkiej nr 239 zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku ucierpiało pięć osób - w tym dwoje dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.
W sobotę późnym wieczorem w Czarżu (powiat bydgoski) osoba kierująca osobowym mercedesem zjechała na pobocze i uderzyła w zaparkowane tam auto. W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby z mercedesa, w tym 5-letnie dziecko, które zatrzymano na dłuższą obserwację. Policja ustala, kto kierował samochodem i jak doszło do wypadku.

Region

Dwa pożary w jeden weekend

Do pierwszego doszło w piątkowy wieczór w Chełmży. Wybuchł na poddaszu 3-kondygnacyjnego budynku przy ul. Chełmińskiej. Strażacy ewakuowali 15 osób, jedna osoba z poparzeniami drugiego stopnia trafiła do szpitala. W sobotę po południu paliło się w Toruniu. W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy Szosie Chełmińskiej płonęła wersalka. Do szpitala zabrano jedną osobę - była nieprzytomna.

Region

Prócz wypadków były też kolizje

Do jednej z nich doszło wczoraj w Toruniu na drodze krajowej nr 15. Jedna osoba odniosła lekkie obrażenia, na szczęście nic jej nie zagraża. Do innej kolizji doszło także wczoraj wczesnym rankiem na węźle Grudziądz na autostradzie A1. Z nieznanych przyczyn kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w barierkę ochronną. Na szczęście nic mu się nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem.

JPL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.