Działo się w regionie [wideo]

Czytaj dalej
Fot. materiały policji
JPL

Działo się w regionie [wideo]

JPL

Nielegalne papierosy, narkotyki, pijani kierowcy.

Okolice Sępólna
Zatrzymał pijanego kierowcę

Mężczyzna jadący w weekend z Obdowa w kierunku Olszewki zauważył innego kierowcę jadącego zygzakiem oplem corsą. W końcu go wyprzedził i zmusił do zatrzymania. Gdy podszedł do niego, stwierdził, że kierowca jest pijany. Wezwał patrol. Okazało się, że kierujący oplem miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Pijany kierowca od razu stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Toruń
3 kg amfetaminy w reklamówkach

Toruńscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci weszli do jednego mieszkań na Osiedlu Kościuszki, gdzie mieszkał podejrzany. Tam znaleźli foliowe reklamówki wypełnione białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to amfetamina - było jej 3 kilogramy. Mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.Powiat świecki
Miał w domu niemal 400 tabletek zakazanego dopalacza. Już jest w areszcie

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Drzycim, u którego kryminalni ze Świecia znaleźli narkotyki. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych, bo w jego mieszkaniu policjanci znaleźli 397 tabletek zakazanego dopalacza i 11 g marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym postanowił aresztować mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

Grudziądz
Pożar w domu jednorodzinnym

Wczoraj przed południem wybuchł pożar w pokoju budynku wielorodzinnego stojącego przy ul. Jagiellończyka. Płonęły meble i śmieci znajdujące się w pomieszczeniu. Strażacy zgłoszenie o tym pożarze otrzymali ok. godz. 11.30. W mieszkaniu zastali nieprzytomnego mężczyznę. Z podejrzeniem zaczadzenia został przewieziony do szpitala. W akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej.

Okolice Bydgoszczy
Miał w domu 70 tys. nielegalnych papierosów

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Białych Błot miejscowości może być w posiadaniu nielegalnych papierosów. W piątek około godz. 14.30 pojechali pod wskazany adres.
Tam zobaczyli mężczyznę, który wyjechał fordem z posesji. Policjanci zatrzymali go do kontroli. W trakcie sprawdzania znaleźli w bagażniku 35 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Niemal tyle samo papierosów znaleźli w garażu na terenie posesji. Do sprawy został zatrzymany 39-latek. Śledczy z Białych Błot przedstawili podejrzanemu zarzuty. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 70 tysięcy złotych.
Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

JPL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.