Joanna Pluta

Działo się w regionie [kryminalny raport]

Działo się w regionie [kryminalny raport] Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Pijani kierowcy, skonfiskowane farmaceutyki, pożar. Podsumowujemy wtorek w regionie.

Inowrocław

Wczoraj po południu wybuchł pożar w mieszkaniu na parterze jednej z kamienic przy ul. Św. Ducha w Inowrocławiu. Paliło się wyposażenie mieszkania. Na szczęście nikt nie ucierpiał - pięć osób zdążyło uciec z płonącej części budynku jeszcze przed przyjazdem strażaków.
region

Golub-Dobrzyń

Przechodzień uratował życie. A dokładnie telefon na policję od jednego z przechodniów, który zauważył, że na ławce w okolicy Drwęcy leży mężczyzna. Było bardzo zimno, więc poprosił policjantów o interwencję, żeby człowiek nie zamarzł. Na miejscu okazało się, że śpiący 47-latek jest pijany - miał 3 promile alkoholu w organizmie. Nie był w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach. Policjanci zabrali go do izby wytrzeźwień.

Radziejów

Miał 1,5 promila i wsiadł za kółko
Wczoraj zarzut kierowania po pijanemu usłyszał 47-latek, który dzień wcześniej został zatrzymany w Radziejowie mając 1,5 promila i prowadząc ciężarówkę. Stracił prawo jazdy.

Brodnica

Uratował życie przez telefon. Wczoraj odebrał gratulacje i odznaczenie

Mowa o asp. Mariuszu Szczepańskim, dyżurnym brodnickiej policji, który 12 stycznia odebrał telefon od przerażonej matki 7-miesięcznej Karolinki. Dziecko dusiło się kawałkiem folii. Policjant instruował matkę dziewczynki, co ma zrobić, żeby jej dziecko zaczęło oddychać. Gdy na miejsce dojechała karetka, dziewczynka już była bezpieczna. Szczepański odebrał wczoraj gratulacje i odznaczenie.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.