JPL

Działo się w regionie [1.03.2016]

Nielegalny magazyn trefnego tytoniu pod Inowrocławiem. Fot. materiały policji Nielegalny magazyn trefnego tytoniu pod Inowrocławiem.
JPL

Nielegalne papierosy, kradzieże, pożar - zobacz, co działo się w regionie.

Okolice inowrocławia
Zlikwidowany wielki magazyn nielegalnego tytoniu. Skonfiskowano 6 ton krajanki

Funkcjonariusze CBŚP z Warszawy wkroczyli do jednego z magazynów pod Inowrocławiem. Wcześniej ustalili, że właśnie tam może się znajdować fabryka papierosów. W budynku ukryło się pięć osób. Czterej obywatele Ukrainy i Polak (wszyscy w wieku od 25 do 38 lat) zostali zatrzymani. Policjanci z CBŚP z pomocą funkcjonariuszy KPP z Inowrocławia i przedstawicielami Izb Celnych w Toruniu i Warszawie znaleźli na posesji 6 ton krajanki tytoniowej, krajalnię tytoniu, opakowania papierosów i maszyny do uzdatniania tytoniu. Wartość maszyn i znalezionej krajanki tytoniowej to blisko 4 mln zł. Wszyscy zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im 10 lat więzienia.

Aleksandrów Kujawski
Napadli i pobili listonosza

Wczoraj przesłuchano jednego z dwóch napastników, którzy kilka dni temu okradli listonosza w Aleksandrowie Kujawskim. Policjanci tuż po napadzie ustalili, kim są sprawcy. W poniedziałek weszli do jednego z mieszkań w Plebance. Zastali tam czterech mężczyzn. Dwóch z nich 16- i 20-latek są zamieszani w napad na listonosza. Dwaj pozostali byli poszukiwani. 17-latek miał przebywać w ośrodku wychowawczym, a jego o pięć lat starszy kolega powinien odbywać karę więzienia. W mieszkaniu zatrzymano część pieniędzy skradzionych listonoszowi, a także prawie 30 g marihuany, 4,5 g amfetaminy i 33 tabletki ecstazy.

Pomoc
Uratowali dwie osoby. Dzięki adresom IP

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy dostali od jednego z portali internetowych informację o 2 wpisach o treści samobójczej. Funkcjonariusze namierzyli adresy IP tych osób i wysłali na miejsce patrole. Jedną z osób była mieszkanka pow. tucholskiego. Drugą mężczyzna w Częstochowie. Obojgiem zajęli się lekarze.

Toruń
Wieczorny pożar w kinie

Późnym wieczorem w poniedziałek w kinie przy Czerwonej Drodze w Toruniu wybuchł pożar. - Do zdarzenia doszło w sali kinowej na parterze budynku - mówi Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. - Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w głośniku za ekranem. W kinie było dość duże zadymienie. Gdy strażacy przyjechali na miejsce ponad 100 klientów kina było już na zewnątrz - ewakuowała ich obsługa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po 20 minutach klienci kina wrócili do sali.

Włocławek
Trefne papierosy w garażu
Włocławscy policjanci weszli wczoraj do jednego z garaży przy ul. Okrężnej. Podejrzewali bowiem, że to może być magazyn nielegalnych papierosów. Na miejscu zastali 39-latka, a oprócz niego dokładnie 5360 paczek trefnych papierosów. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

JPL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.