Działają na niwie sportu, dostali od miasta dotacje

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wotkielewicz
Jolanta Młodecka

Działają na niwie sportu, dostali od miasta dotacje

Jolanta Młodecka

Znamy już wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na ten rok, który ogłosił burmistrz Radziejowa.

Konkurs miał na celu wyłonienie ofert i wsparcie organizacji pozarządowej w realizacji zadań publicznych w zakresie sportu i kultury fizycznej. Przedsięwzięcia te powinny być podejmowane na rzecz zaspokajania potrzeb i poprawy warunków oraz podnoszenia aktywności fizycznej mieszkańców, zagospodarowania czasu wolnego, w szczególności zapewnienia sportowej edukacji sportowej dzieciom i młodzieży.

Burmistrz powołał komisję konkursową, która rozdzieliła 20 tys. złotych między wnioskodawców.

Dotacje otrzymały następujące stowarzyszenia: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Radziejowianka” - dotacja w kwocie 9 tys. złotych. Liga Obrony Kraju, szkolne koło w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, znane m.in. z silnej drużyny strzeleckiej - dostało 4tys. złotych.

Dla klubu sportowego „Zryw” dotacja wyniosła 3 tys. złotych. Wsparcie otrzymał też Uczniowski Klub Sportowy „Przemystka” oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Radziejowie - obie organizacje po 2 tys. złotych.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.