Dziadostwo warte miliony [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Hanka Sowińska

Dziadostwo warte miliony [komentarz]

Hanka Sowińska

Chwali się ratusz (i szczyci również) zrewitalizowanym Parkiem im. Jana Kochanowskiego. Ostatnio nawet zachęcał do głosowania na ten obszar zieleni miejskiej (chodziło o plebiscyt „Przeglądu Komunalnego”) , w przebudowę którego zainwestowano - bagatela - 4,8 mln zł.

Rewitalizacja Parku kosztowała - bagatela - 4,8 mln zł.
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Nie mam nic przeciwko promowaniu miasta (tyle że nie mieście i wśród rdzennych mieszkańców, co ostatnio staje się bardzo modne, właśnie w mieście nad Brdą), byleby reklama nie przysłania troski o los tego, co wspólne i za ciężkie pieniądze zrewitalizowane.

Tymczasem mijają prawie trzy (!) tygodnie, gdy na łamach „Pomorskiej” uprzejmie poinformowaliśmy - tak Czytelników, jak i Urząd Miasta - że w parku źle się dzieje. Pokazaliśmy przypadki dewastacji - posąg „Łuczniczki” ma zerwaną cięciwę, na placu zabaw ślady zniszczeń noszą nie tylko instrumenty, ale także przyrządy służące do ruchowych zabaw, a słupy oświetleniowe rdzewieją. Ratusz dziękował nam za przekazane uwagi, a usterki obiecał usunąć możliwie jak najszybciej. Minęły dwie dekady, a w parku nic nie zrobiono.

Zastanawiam się, ile papierów trzeba zapisać, by wymienić jedną ławkę, ile osób musi być zaangażowanych w naprawienie rzeźby Ferdinanda Lepckego? Inercja urzędnicza po prostu poraża.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.