Dyspozytornia na razie nie dla Włocławka

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Justyna Juszczyńska

Dyspozytornia na razie nie dla Włocławka

Justyna Juszczyńska

Na razie w województwie kujawsko-pomorskim będziemy mieć dwie centralne dyspozytornie. Jedną w Bydgoszczy i drugą w Toruniu.

Pacjenci z naszego powiatu będą dzwonić po karetkę do Torunia. To tam dyspozytor zadecyduje, z którego z 8. punktów na terenie powiatu wyśle karetkę.

W urzędzie wojewódzkim zadecydowano, że na razie na terenie naszego województwa będą działać dwie dyspozytornie. Przez pierwsze pół roku prace centrali będą monitorowane. Jeśli okażę się, że rozwiązanie się nie sprawdza wtedy jest szansa, że zostaną podjęte kroki do tego, aby we Włocławku powstała trzecia dyspozytornia. - Mam nadzieję, że za pół roku wrócimy do dyspozytorni we Włocławku - mówi Józef Mazierski, kierownik pogotowia we Włocławku. Od 1 lipca w naszym województwie zamiast 21. dyspozytorni będziemy mieć dwie centrale. Aktualnie włocławska dyspozytornia działa na terenie całego powiatu, czyli ma pod opieką 210 tys. mieszkańców. Nasze pogotowie dysponuje 15. karetkami w 8. zespołach (4 we Włocławku, po jednym w Kowalu, Izbicy Kujawskiej, Brześciu Kujawskim i Chodczu), zatrudniamy 6 dyspozytorów pogotowia. Jak zapewnia kierownik, są to pracownicy szpitala i gdy dyspozytornia przestanie istnieć będą nadal pracować dla szpitala.

Do pomysłu wiele osób podchodzi sceptycznie. Obawiają się szczególnie mieszkańcy małych miejscowości, gdzie nie ma ulic a wyjaśnienie dyspozytorowi z Torunia, jak dojechać, może się okazać trudne. Pracownicy włocławskiej dyspozytorni zwracają uwagę, że znajomość terenu w tej pracy jest ważna. Trzeba wiedzieć o co dopytać. Czasem mieszkańcy tłumaczą, gdzie są, opisując, co widzą dookoła.

Justyna Juszczyńska

Dziennikarstwem zainteresowałam się w szkole średniej, dlatego zdecydowałam się na studia w tym kierunku. Zaraz po studiach rozpoczęłam prace w tym zawodzie. Chętnie zajmuje się tematami społecznymi. W Gazecie Pomorskiej zaczęłam pracę w 2014 roku. Swoją przygodę z gazetą zacząłem w oddziale we Włocławku. Aktualnie pracuje w dziale online.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.