Dyskutowali o likwidacji szkół

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Aleksandra Pasis

Dyskutowali o likwidacji szkół

Aleksandra Pasis

- Dzieci to nie ekonomia! - mówili rodzice uczniów podstawówek przeznaczonych do zamknięcia. Radni: - Chcemy reorganizacji, a nie likwidacji.

Debata o przyszłości Szkół Podstawowych w Boguszewie, Słupie i Plemiętach została wywołana podczas czwartkowego posiedzenia komisji oświaty Rady Gminy Gruta. Rodzice i mieszkańcy apelowali do radnych, by nie podejmowali decyzji o likwidacji trzech placówek choćby do momentu wprowadzenia wszystkich zmian oświatowych planowanych przez MEN.

Radni natomiast wysłuchali sprawozdań dotyczących m.in. wydatków jakie gmina ponosi na oświatę. Głównym powodem pomysłu likwidacji szkół jest konieczność dopłacania do nich zbyt wysokich kwot z budżetu samorządu gminy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.