Dyrektor: - Nasza oferta wpisuje się w obchody jubileuszów w mieście

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Rozmawiała: Jadwiga Aleksandrowicz

Dyrektor: - Nasza oferta wpisuje się w obchody jubileuszów w mieście

Rozmawiała: Jadwiga Aleksandrowicz

Barbara Kawczyńska: - Mamy w MCK też własne jubileusze.

- Czym Miejskie Centrum Kultury będzie kusić widzów w kwietniu?
- Od pierwszych dni kwietnia będzie się sporo działo. W najbliższą sobotę zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu „Pamiętajmy o tradycji” na kartkę i pisankę wielkanocną. Będzie też otwarcie wystawy nagrodzonych prac. To tylko jedna dziedzina, a będziemy mieć też imprezy muzyczne, spektakl teatralny warsztaty telewizyjne, a na początku maja zaprosimy na musical w doborowej obsadzie.

- Zdradźmy trochę szczegółów...
- Jedenastego kwietnia organizujemy powiatowe eliminacje XV Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Piosenki „Debiuty 2016” oraz eliminacje Festiwalu Piosenki „Awans”. W kwietniu będzie też tradycyjny koncert „Cztery pory roku”, w którym wystąpi związana z MCK utalentowana wokalnie i muzycznie młodzież, pracująca pod kierunkiem Sławka Małeckiego. Będzie też dwudziesty pierwszy z kolei konkurs piosenki przedszkolnej, a także koncert zatytułowany „Komu piosenkę” w wykonaniu Aleksandry i Andrzeja Frydryszków.

- Wspominała Pani o propozycji teatralnej i warsztatach telewizyjnych.
- Czternastego kwietnia zaprezentuje się publiczności nasza sekcja teatralna, która wystąpi w spektaklu „Smerfna przygoda”, a na warsztaty telewizyjne dla dzieci zaprosimy pod koniec kwietnia wspólnie z Międzynarodowym Centrum Impresaryjnym we Wrocławiu.

- Mamy w mieście rok wielu jubileuszy. MCK włączy się w te obchody?
- Oczywiście. Przygotowujemy się do pierwszomajowej parady, współorganizujemy z Uniwersytetem dla Aktywnych czytanie „Excentryków” i spotkanie z Włodzimierzem Kowalewskim, autorem tej książki. Na początku maja w sali MCK zobaczymy musical „Bodo” z Dariuszem Kordkiem. Wystąpi też u nas młodzieżowy chór ze Szwajcarii. Mamy także własne jubileusze: czterdziestopięciolecie najstarszego ciechocińskiego festiwalu, czyli Spotkań z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz ćwierćwiecze Pracowni Rysunku i Malarstwa prowadzonej przez profesora Pawła Lewandowskiego Palle.

- A co oferuje kino Zdrój?
- Na prośbę widzów powtórzymy „Excentryków”, których na dwudziestu czterech seansach obejrzało w Zdroju już prawie trzy tysiące osób i wciąż są prośby o ten film. Podobnie jak o film „Siedem rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Będą też inne hity.

Rozmawiała: Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.