Anna Klaman

Dyrektor Czechowski może mieć kłopoty

Anna Klaman

Wojewoda podpisał rozstrzygnięcie nadzorcze związane z konkursem na szefa SP ZOZ. Zarządzenie burmistrz o powołaniu komisji uznał za nieważne.

Przypomnijmy, dyrektor Wiesław Czechowski został wybrany na stanowisko kilka miesięcy temu. Wojewoda zaczął sprawdzać, czy komisja konkursowa na to stanowisko została powołana zgodnie z prawem po tym, jak wpłynęło anonimowe zawiadomienie.

- Wojewoda pomorski podpisał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność zarządzenia nr 92/15 burmistrza Czerska z dnia 25 marca 2015r. w sprawie powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czersku - informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody. - W ocenie organu nadzoru powołanie komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, należy do kompetencji organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego. Uprawnioną do powołania komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czersku jest więc wyłącznie rada gminy. Burmistrz Czerska, wydając zarządzenie nr 92/15, nie posiadał kompetencji w tym zakresie.

Od tego rozstrzygnięcia nadzorczego służy skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku w terminie 30 dni od daty jego doręczenia, za pośrednictwem wojewody pomorskiego.

Co faktycznie w praktyce ta decyzja oznacza? Przecież uchylone zarządzenie dotyczy komisji konkursowej, a nie powołania na stanowisko. - Wojewoda nie zajął jeszcze stanowiska w przypadku drugiego z analizowanych zarządzeń, czyli tego o powołaniu na stanowisko - informuje rzecznik.

Komentarz burmistrz Jolanty Fierek jutro. Wczoraj nie udało się nam go uzyskać.

Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.