Dyktando po angielsku najlepiej napisała gimnazjalistka

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler.@pomorska.pl

Dyktando po angielsku najlepiej napisała gimnazjalistka

Maria Eichlermaria.eichler.@pomorska.pl

Międzyszkolny konkurs ortograficzny z angielskiego? Czemu nie? Przecież angielski to teraz prawie język obowiązkowy!

Pierwszy raz w starym ogólniaku uczniowie pisali dyktando w języku angielskim! Głównym trofeum było Pióro Filomatów. Uczestników było 40, zarówno z gimnazjów, jak i z LO. Tekst nie był nudny, bo dotyczył przygód Jamesa Bonda i po pierwszym etapie 10 najlepszych zakwalifikowała się do drugiej tury, w której trzeba było poprawnie przeliterować wyrazy w j. angielskim. - Na początku atmosfera była napięta, ale potem zrobiło się całkiem przyjemnie - komentują Marta, Kasia, Ewelina i Maks, uczniowie z klasy I d i e LO, którzy byli współinicjatorami tego wydarzenia.

Pióro trafiło do Laury Polaszek z Gimnazjum nr 2. Drugą nagrodę ex aequo otrzymali: Kamil Bayer z LO Filomatów i Weronika Kłopotek Główczewska z Gimnazjum w Brusach. Trzecią wywalczył Filip Gierszewski z Gimnazjum Katolickiego w Chojnicach.

Dla laureatów były też nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez wydawnictwo Macmillan, Top Car, Centrum Park i „Pomorską”.

W przerwie były popisy artystyczne - zaśpiewali Szymon Myszka, Martyna Jakusz Gostomska, Aleksandra Chamier- -Ciemińska. Goście mieli też okazję zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z licealistami. - Zapraszamy za rok - zachęcają Ewelina i Maks.

Maria Eichlermaria.eichler.@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.