Dwugłos w sprawie ścieżki rowerowej

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński/archiwum GP
Mateusz Mazur

Dwugłos w sprawie ścieżki rowerowej

Mateusz Mazur

Kupcy nie chcą na ulicy Śniadeckich w Bydgoszczy trasy dla jednośladów. Jednak niektórzy wskazują na olbrzymie zalety takiego rozwiązania.

Przypomnijmy, że drogowcy w tym roku planują wybudować nową ścieżkę rowerową od dworca PKP na Bartodzieje. Trasa będzie wiodła między innymi przez ulicę Śniadeckich. To jednak nie podoba się większości kupców, którzy obawiają się, że likwidacja wielu miejsc parkingowych, spowodowana budową ścieżki, doprowadzi do zmniejszenia się liczby klientów. - Większość z nich zostawia samochody tuż pod sklepem. Jak usuną parkingi obroty nam na pewno spadną - żalą się kupcy ze Śniadeckich.

Ich delegacja spotkała się kilka dni temu z wiceprezydentem miasta, Mirosławem Kozłowiczem. Ten z kolei zapewnia, że postulaty kupców zostaną przeanalizowane przez zespół ds. polityki rowerowej.

Oczywiście budowa ścieżki na Śniadeckich nie spotyka się tylko z negatywnymi komentarzami. Szymon Lachowski, bydgoski miłośnik komunikacji zauważa, że takie rozwiązanie z pewnością będzie bardzo korzystne.

- Ulica Śniadeckich powinna być przede wszystkim przyjazna dla pieszych. W końcu wszyscy klienci sklepów wchodzą do nich, jako piesi - zauważa Szymon Lachowski.

Dodatkowo podkreślany jest argument zwiększenia przyjazności ulicy dla mieszkańców.

- Miejsca parkingowe przy samej ulicy „zagracają” przestrzeń wizualnie. Przy samej ulicy powinny się znaleźć tylko koperty i miejsca dla niepełnosprawnych. Funkcję zaplecza parkingowego powinny przejąć boczne ulice - uważa Lachowski.

Decyzję o kształcie trasy poznamy już niedługo.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.