Dwudniowe imieniny

Czytaj dalej
Fot. Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka

Dwudniowe imieniny

Karolina Rokitnicka

Na weekend zaplanowano szereg atrakcji na golubskim zamku.

Przygotowano bowiem kolejną edycję Święta Królewny Anny. W sobotę od godz. 11 do 13 będzie można podziwiać egzercerunki. Pokazy umiejętności jeździeckich przygotowuje Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Będą także salwy armatnie. Od godz. 11 do 16 zaplanowano spotkanie „Ogrody kaligrafii”. To warsztaty miniatur z XVIw., które poprowadzi plastyczka Barbara Wilińska. Na warsztaty są prowadzone zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, o godz. 17 zapraszamy na prelekcję „Ziołowe ogrodów Wazówny”. Wygłosi ją Alicja Saar-Kozłowska.

O godz. 21 można będzie zobaczyć widowiskową inscenizację w wykonaniu husarii - najazd na zamek. Atrakcją dodatkową jest koncert lutniowy zaplanowany na niedzielę na godz. 17. Ponadto w weekend można skorzystać z darmowego zwiedzania zamku. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 20 i w niedzielę o godz. 18.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.