Dworzec na Leśnym jeszcze nie jest gotowy [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Dworzec na Leśnym jeszcze nie jest gotowy [zdjęcie interaktywne]

Mateusz Mazur

Kilkanaście dni daje sobie wykonawca prac na zakończenie robót przy dworcu Bydgoszcz Leśna. Nadal zamknięty jest nowy budynek.

Od kilku tygodni pociągi, które przejeżdżają przez stację naosiedlu Leśnym kursują już bez żadnych przeszkód. Wybudowano już dwa nowe perony, które mają około 300 metrów. Nadal zamknięty jest jednak nowy budynek, który łączy funkcję punktu obsługi pasażerów, kas i dyżurki autobusowej.- Kilka razy tamtędy przejeżdżałem. Przecież prace miały zakończyć się już dawno, a tymczasem nikt nie może wejść do środka i ludzie czekają przy tymczasowych okienkach - mówi pan Andrzej, nasz Czytelnik. Faktycznie nowy budynek miał najpierw zostać oddany do użytku do końca ubiegłego roku, a później do końca marca. Jego drzwi nadal pozostają zamknięte dla pasażerów. Dlaczego?

- Musimy uzyskać zezwolenie na korzystanie z budynku. Poza tym do zrobienia zostały kosmetyczne poprawki wewnątrz obiektu i jego umeblowanie - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Dobra informacja jest taka, że drobne roboty są już niemal na finiszu. - Mamy wszystko niemal dopięte na ostatni guzik. Do końca tego miesiąca myślę, że wszystko będzie gotowe - przewiduje rzecznik.

Przypomnijmy, że dworzec na os. Leśnym modernizowany był w ramach projektu BiT City wraz ze stacjami na Błoniu oraz Bielawach.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.