Dworcowy budynek w Świeciu ma być wyburzony. Będzie nowa Biedronka, a przy niej perony

Czytaj dalej
Fot. Maciej Ciemny
Agnieszka Romanowicz

Dworcowy budynek w Świeciu ma być wyburzony. Będzie nowa Biedronka, a przy niej perony

Agnieszka Romanowicz

- Jeśli nie będzie przeszkód, zrealizujemy nasze plany w 2019 roku - zapowiada Andrzej Wysocki, odpowiedzialny za inwestycje w PKS.

- Nawet hotel cukrowniczy został wyremontowany, a dworzec PKS ciągle szpetny, chociaż znajduje się w centrum miasta. Czas go odnowić, bo to brzydka wizytówka Świecia - od lat komentują Czytelnicy.

PKS zamierza to zmienić.

- Prowadzimy rozmowy ze spółką Jeronimo Martins, właścicielem sieci Biedronka. Wspólnymi siłami zamierzamy odnowić dworcowy teren - informuje Andrzej Wysocki, specjalista ds. inwestycji w PKS Bydgoszcz.

Głównym elementem placu miałaby być Biedronka.

- Wcześniej zburzymy stary gmach dworca. To pozostałość o po kolei, w dużej części niewykorzystana, nam niepotrzebna, nie przystoi do obecnych warunków. Budynek niszczeje, jest dewastowany - wylicza Wysocki. - Perony znajdowałyby się obok marketu. Nie przewidujemy budowy poczekalni, teraz się od nich odchodzi. Pasażerowie spędzają czas w sklepach, w Świeciu rolę tę pełni i z pewnością będzie pełnić Biedronka.

Przed realizacją wspólnych planów konieczna będzie zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego tego kawałka Świecia.

- Obecnie jest to teren dworcowy, przekazany nam w wieczyste użytkowanie. Trzeba wprowadzić zmianę w planie, dodać zabudowę usługową - wyjaśnia Wysocki.

Jeśli plany PKS i Biedronki będą realizowane bez przeszkód, dworcowy plac w Świeciu ma się zmienić w 2019 r.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.