Dwie ulice będą bez dziur

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Dwie ulice będą bez dziur

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Jest dobra informacja, są środki na przebudowę dwóch ulic. Kompleksowy remont Pocztowej i Dworcowej będzie w tym roku.

Burmistrz dostał informację o przyznaniu środków na kolejne zadanie w ramach tzw. „schetynówki“. W programie rozwoju gminnej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 zostanie dofinansowane zadanie pn. „Przebudowa połączenia drogowego od drogi wojewódzkiej nr 240, poprzez ulice Pocztową i Dworcową, multimodalnego centrum przesiadkowego zlokalizowanego przy ulicy Kolejowej w Tucholi“.

Do 5 maja burmistrz ma odpowiedzieć wojewodzie, czy gmina chce skorzystać z tych środków i oczywiście poszła odpowiedź twierdząca. - Liczyliśmy, że tak będzie, ale trzeba było zaczekać na oficjalną decyzję - mówi burmistrz Tadeusz Kowalski, - Ogłosimy przetarg i prace rozpoczną się jak najszybciej. Mają się skończyć jeszcze w tym roku. Taki jest wymóg, ale nie widzę zagrożenia dla tej inwestycji.

Mieszkańcy i użytkownicy ulic jeszcze w tym rok będą mogli korzystać z kompleksowo odnowionych traktów. Prace rozpoczną się w pierwszej połowie tego roku. Zadanie obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę nowego oświetlenia, chodników i całości nawierzchni dróg. - Chcę przypomnieć, że to dwie najważniejsze ulice w Tucholi. Przy nich znajduje się większość szkół, starostwo, banki i usługi - dodaje Kowalski. - Będą utrudnienia, bo tego nie da się uniknąć.

Jednak, jak zapewniają w urzędzie, komunikacja będzie odpowiednio poprowadzona, tak aby mieszkańcy i użytkownicy ucierpieli jak najmniej. - Wiem, że petenci muszą się dostać do starostwa, jest tam jeden z marketów, myślimy o tym i jest opracowana koncepcja - zapewnia burmistrz. - Po przebudowie naprawdę poprawi się komfort użytkowników tych ulic. Będziemy chcieli zminimalizować uciążliwość remontu.

Przypomnijmy, to jedna z najważniejszych inwestycji gminnych zaplanowanych na ten rok. Całość jest zaplanowana na około 3 mln zł. Program zapewnia zwrot połowy kosztów. Jednak w urzędzie liczą na oszczędności, ale to wszystko pokaże przetarg.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.