Dwie tony karmy powędrują do schronisk

Czytaj dalej
Fot. Schronisko dla zwierząt
Katarzyna Dworska

Dwie tony karmy powędrują do schronisk

Katarzyna Dworska

Dary już wkrótce trafią do sześciu placówek i stowarzyszeń w naszym województwie. Przez dwa miesiące internauci kupowali prezenty w ramach akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka".

Dzięki "Gwiazdce dla bezdomniaka" udało się zebrać dwie tony suchej i mokrej karmy dla psów i kotów. Część z nich już w połowie lutego powędruje do mieszkańców sześciu schronisk i fundacji, które działają w naszym województwie. - Prezenty od internautów otrzymają podopieczni azylów dla bezdomnych zwierząt w Bydgoszczy i Toruniu, Stowarzyszenia ArbuZ i Fundacji Koty SOS z Bydgoszczy, toruńskiej Fundacji KOT i działającej w Inowrocławiu Kociej Doliny - wymienia Sandra Żochowska, jedna z koordynatorek akcji. - Podarunek pod choinkę bezpańskiemu psu i kotu mógł ufundować każdy i to już za kilka złotych. Wystarczył dostęp do internetu.

Zima jest ciężkim okresem dla czworonogów mieszkających w azylach. Największy wydatek stanowi właśnie pożywienie.

– Karma, w szczególności taka lepszej jakości, dopasowana do wieku i potrzeb poszczególnych zwierząt, to coś, na co w schronisku zapotrzebowanie praktycznie nigdy się nie kończy, dlatego ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji – mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego azylu.

Pomagać można cały czas. Wszystko zaczęło się 1,5 roku temu, gdy ruszyła strona www.dlaschroniska.pl. Na początku brało w niej udział tylko pięć placówek w Polsce. Teraz jest ich już 49. - Każdy sam wskazuje nie tylko, które schronisko czy fundację chce wesprzeć, ale też wybiera konkretnego zwierzaka, do którego trafią podarowane przez niego upominki - tłumaczy Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi akcję – Można mieć pewność, że taki prezent będzie trafiony, bo listy rzeczy potrzebnych każdemu czworonogowi są przygotowywane przez jego opiekunów i na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu można śledzić, co danemu psu czy kotu podarowali już inni internauci, a czego cały czas mu brakuje.

Cała procedura odbywa się przez internet. Paczki z darami trafiają do placówek raz w miesiącu. Do tej pory zwierzaki z bydgoskiego schroniska otrzymały już 361 tys. kilogramów karmy, 930 puszek z jedzeniem, 1720 litrów żwirku dla kotów, 200 zabawek, a także po kilkadziesiąt nowych misek, smyczy i legowisk, preparaty do pielęgnacji oraz przysmaki.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.