Dwa zakłady w Nowej Soli już się budują, trzeci zacznie niedługo [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
(jan)

Dwa zakłady w Nowej Soli już się budują, trzeci zacznie niedługo [ZDJĘCIA]

(jan)

Dwie firmy na południowej strefie ekonomicznej w Nowej Soli już się budują. Niedługo rozpocznie się też budowa nowego zakładu na północy.

Nowosolski producent opakowań, firma Karton-Pak, rozpoczęła już budowę swojego drugiego zakładu w mieście. Przypomnijmy: niemal rok temu kupiła kilka hektarów na południowej strefie ekonomicznej. W czwartek, 3 grudnia, można było zobaczyć tam już ciężki sprzęt, który zajmował się terenem. Spełniły się zatem wcześniejsze zapowiedzi, zgodnie z którymi roboty przy budowie nowej fabryki miały rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W połowie grudnia nastąpi oficjalne, symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego zakładu Electropoli-Galwanotechnika.

Tuż obok, na sąsiedniej działce, już od jakiegoś czasu trwają z kolei intensywne prace związane z budową nowego zakładu koncernu Lantmannen Unibake. Firma Skanska buduje tutaj jeden z najnowocześniejszych zakładów, który będzie zaopatrywał większość rynków Europy Środkowo-Wschodniej w pieczywo do odpieku, ale nie tylko. W sumie, na powierzchni 29 tys. metrów kwadratowych powstaną trzy nowoczesne hale produkcyjne, w których dziennie wytwarzanych będzie około 200 ton pieczywa.

To jednak nie koniec. W połowie grudnia nastąpi także oficjalne, symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego zakładu Electropoli-Galwanotechnika. Nowa firma kupiła niedawno teren na północnej strefie ekonomicznej, planuje zatruniać na stracie ok. 100 osób.

(jan)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.