Dwa tygodnie laby. Oczywiście dla dzieci

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Dwa tygodnie laby. Oczywiście dla dzieci

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Ferie we własnym zakresie organizuje Chojnickie Centrum Kultury, Centrum Park Chojnice, muzeum i inne instytucje.

Cztery godziny dziennie najmłodszymi zaopiekują się również w chojnickich szkołach. Prawie wszędzie dzieci mogą liczyć też na posiłek. Wyjątkiem jest tu Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie w kuchni będzie mały remont, m.in. wentylacji.

- Szkoły organizują czterogodzinne zajęcia w dwóch turnusach - informuje Bogusława Szczęsna z wydziału edukacji w chojnickim ratuszu. - Dodatkowo dla najmłodszych dzieci szkoły będą miały posiłki.

Według wstępnych planów największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia feryjne w Zespole Szkół nr 7, w Szkole Podstawowej nr 3 i w Gimnazjum nr 1. W tej pierwszej szkole, która jest zespołem podstawówki i gimnazjum, chęć uczestnictwa w zajęciach zgłosiło 185 dzieci. W trójce liczą na 150 dzieciaków, a w Gimnazjum nr 1 na około 100. W kilku szkołach ma to być po kilkanaście osób.

- W czasie dwutygodniowych ferii w SP nr 3 dzieci, które spędzają wolny czas w mieście, będą miały okazję do czynnego wypoczynku i rekreacji w szkole - poinformował wydział edukacji Karol Kołyszko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. - W przygotowanie zimowiska dla uczniów zaangażowało się 25 nauczycieli.

W Gimnazjum nr 1 uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami sportu czy też tańca. Sport będzie królował również w Gimnazjum nr 2 i sąsiedniej SP nr 1.

Ciekawą ofertę przygotował Zespół Szkół nr 7, gdzie w planach są gry, zajęcia planszowe, zajęcia na basenie, wyjazd do Parku Narodowego Bory Tucholskie, wyjście na kręgle.

W SP nr 1 ma wypoczywać około 25 dzieci, w SP nr 5 - 14 dzieci, w Gimnazjum nr 2 - 15. - Szkoły przygotowały głównie zajęcia sportowe, ale młodsi również będą mogli skorzystać z innych form zajęć, chociażby w świetlicach - dodaje Bogusława Szczęsna.

Oby tylko dzieciom chciało się biegać i grać z rówieśnikami, a nie siedzieć przed tv.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.