Dwa i pół tygodnia do święta plonów

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Agata Wodzień

Dwa i pół tygodnia do święta plonów

Agata Wodzień

Powiat radziejowski szykuje się do roli gospodarza tegorocznych Kujawsko-Pomorskich Dożynek Wojewódzkich. Rolnicy z całego regionu będą świętować w Piotrkowie Kujawskim w ostatnią niedzielę sierpnia.

Dożynki wojewódzko-diecezjalne potrwają niemal cały dzień. Już o godzinie 9.00 rozstrzygnie się konkurs wieńców dożynkowych.

Dwie godziny później w planie jest przemarsz korowodu dożynkowego, a o godz. 11.30 uroczyste otwarcie dożynek. Msza św. rozpocznie się w samo południe pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Wiesława Alojzego Meringa.

Program przewiduje, że około godziny 13.30 zacznie się część oficjalna z przemówieniami zaproszonych gości i gospodarzy, nie zabraknie wręczeń odznaczeń czy wyróżnień. Ogłoszone zostaną wyniki konkursów dożynkowych. Oficjalna część zakończy się ok. 15.30. Później przyjdzie czas na występy dzieci, młodzieży, zespołów folklorystycznych i orkiestr dętych. Godz. 18 to początek koncertu gwiazdy wieczoru, którą będzie w tym roku Patrycja Markowska. Dzień zakończy zabawa taneczna.

Imprezie będzie towarzyszył bieg dożynkowy, zbiórka zainteresowanych uczestnictwem i zapisy od 12.30 przy remizie OSP w Piotrkowie Kujawskim. Start biegu przewidziano na godz. 14.

Agata Wodzień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.