Dwa i pół tygodnia do święta plonów

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Agata Wodzień

Dwa i pół tygodnia do święta plonów

Agata Wodzień

Powiat radziejowski szykuje się do roli gospodarza tegorocznych Kujawsko-Pomorskich Dożynek Wojewódzkich. Rolnicy z całego regionu będą świętować w Piotrkowie Kujawskim w ostatnią niedzielę sierpnia.

Dożynki wojewódzko-diecezjalne potrwają niemal cały dzień. Już o godzinie 9.00 rozstrzygnie się konkurs wieńców dożynkowych.

Dwie godziny później w planie jest przemarsz korowodu dożynkowego, a o godz. 11.30 uroczyste otwarcie dożynek. Msza św. rozpocznie się w samo południe pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Wiesława Alojzego Meringa.

Program przewiduje, że około godziny 13.30 zacznie się część oficjalna z przemówieniami zaproszonych gości i gospodarzy, nie zabraknie wręczeń odznaczeń czy wyróżnień. Ogłoszone zostaną wyniki konkursów dożynkowych. Oficjalna część zakończy się ok. 15.30. Później przyjdzie czas na występy dzieci, młodzieży, zespołów folklorystycznych i orkiestr dętych. Godz. 18 to początek koncertu gwiazdy wieczoru, którą będzie w tym roku Patrycja Markowska. Dzień zakończy zabawa taneczna.

Imprezie będzie towarzyszył bieg dożynkowy, zbiórka zainteresowanych uczestnictwem i zapisy od 12.30 przy remizie OSP w Piotrkowie Kujawskim. Start biegu przewidziano na godz. 14.

Agata Wodzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.