Dwa gole Bartosza Fraszko i jest wygrana

Czytaj dalej

W tabeli dolnej grupy Nesta MIres zajmuje 5. miejsce, do 4. Zagłębia traci 10 pkt. Nowy rok torunianie powitali wyjazdowym zwycięstwem w Sosnowcu z Zagłębiem, Pierwszym po czterech kolejnych porażkach.

To nie jedyna seria, którą udało się przerwać w Sosnowcu. Nesta Mires przegrała także cztery kolejne mecze wyjazdowe. To dopiero drugie zwycięstwo drużyny na obcym lodzie w dolnej szóstce, poprzednio pokonała po dogrywce SMS U20 Sosnowiec.

Gospodarze oddali więcej celnych strzałów, mieli przewagę na lodzie, ale to goście byli skuteczniejsi. O zwycięstwie zadecydowały dwa gole Bartosza Fraszko w ostatniej tercji, młody napastnik strzelił je w ciągu 4 minut.

Ekipę gospodarzy po raz pierwszy z ławki trenerskiej poprowadził doświadczony napastnik Piotr Sarnik. Oba gole dla Zagłębia strzelił z kolei Kamil Sikora, to jego premierowe trafienia dla sosnowieckiej drużyny.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - NESTA MIRES TORUŃ 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Bramki: 1:0 Sikora - Jaros (32), 1:1 Lidtke - Kalinowski, Minge (44), 1:2 Fraszko - Podsiadło, Huzarski (47), 1:3 Fraszko - Chrzanowski, Kantor (51), 2:3 Sikora (54)
NESTA MIRES: Bojanowski - Zyliński, Lidtke, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Huzarski, Podsiadło, Sarsok, Dzięgiel, Kasztanow - Lehmann, Kantor, Wiśniewski, Kuchnicki, Fraszko - Skólmowski, Husak, Winiarski, Chrzanowski, Pieniak.

W innych meczach: górna szóstka: Cracovia - Ciarko Sanok 4:3 (karne), Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 1:3, GKS Tychy - JKH Jastrzębie 1:0; dolna szóstka: Polonia Bytom - Naprzód Janów 4:6.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.