Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dwa dożywocia za podwójny mord w Chałupskach. „Zimna egzekucja”

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch/zdjęcie archiwalne
Maciej Czerniak

Dwa dożywocia za podwójny mord w Chałupskach. „Zimna egzekucja”

Maciej Czerniak

Powód zbrodni był żaden. „Tak zachowują się osoby dysocjacyjne” - orzekł sąd. W pewnych okolicznościach zdolne są do strasznych czynów. Wyrok mógł być tylko jeden - dożywocie.

- To była zimna, szybka egzekucja - na sali Sądu Okręgowego z Bydgoszczy mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Andrzej Rumiński. - Dla sprawców liczyło się tylko to, że w danej chwili uważali, iż trzeba zgładzić dziewczyny. Przeprowadzili szybką, skuteczną egzekucję. Wszystko było przemyślane. Zwłoki ukryto.

Chwilę wcześniej sędzia Marek Kryś odczytał wyrok dożywotniej kary pozbawienia wolności dla 21-letniego Macieja K. i jego kompana 48-letniego Sławomira G.

Sprawcy popełnili zbrodnię w nocy z 3 na 4 sierpnia 2016 roku. Wieczorem spotkali się z mieszkankami Barcina - 15-letnią Klaudią i jej 23-letnią koleżanką. Kiedy wsiadły do peugeota Macieja K., nie miały pojęcia, że igrają ze śmiercią. Kilka godzin później zostały obie utopione w wodach jeziora Wiecanowskiego w rejonie miejscowości Chałupska w powiecie mogileńskim.

Sąd nie zdołał ustalić motywu zbrodni. Przyjął, że mogła być nim chęć pozbycia się świadków. Tamtej nocy sprawcy w ustronnym miejscu w okolicy Mogilna próbowali nakłaniali dziewczyny do współżycia. Jedna z nich nazwała Sławomira G. „dziadkiem”.

Sprawcy od początku na wzajem obarczali się winą. W trakcie śledztwa próbowali wielokrotnie wprowadzić w błąd policję i prokuratora.

O makabrycznych kulisach tej sprawy i okolicznościach wydania wyroku - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Czerniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.