Marek Weckwerth

Dużo Wody Polskiej w regionie

Zapora w Siarzewie będzie „podpierać” wodą tę starą - włocławską (na zdjęciu). Zamiast ogromnych mas betonu do wykonania umocnień wykorzysta się stalowe Fot. Marek Weckwerth Zapora w Siarzewie będzie „podpierać” wodą tę starą - włocławską (na zdjęciu). Zamiast ogromnych mas betonu do wykonania umocnień wykorzysta się stalowe kosze wypełnione kamieniami.
Marek Weckwerth

W Bydgoszczy powstanie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, a w Siarzewie na Wiśle zapora i elektrownia. Ceny wody na razie nie wzrosną.

To najważniejsze deklaracje, jakie potwierdził w poniedziałek (4 grudnia) w Bydgoszczy wobec dziennikarzy i samorządowców wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Miasto nad Brdą odwiedził jako pierwsze w kraju w ramach promocji nowego Prawa wodnego i związanych z nim zmian w gospodarce wodnej od 1 stycznia 2018 roku.

Więcej o Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej (RZGW) dla zlewni Noteci oraz o zaporze na Wiśle w Siarzewie w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.