Dużo ruchu i dobra zabawa zamiast siedzenia w domu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Dużo ruchu i dobra zabawa zamiast siedzenia w domu

Joanna Maciejewska

Ponad 700 godzin zajęć sportowo-rekreacyjnych, warsztaty w instytucjach kultury oraz konkurs - to tylko niektóre propozycje na ferie zimowe.

Ferie w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się w najbliższy poniedziałek i trwać będą do końca stycznia.

Wiele placówek przygotowało na ten czas całą gamę atrakcji dla dzieci i młodzieży. Z niektórych propozycji będzie można korzystać nieodpłatnie. - W Toruniu nie ma miejsca na nudę. Miejskie instytucje edukacyjne, kulturalne i sportowe przygotowały specjalną ofertę. Zależy nam na tym, aby ferie były bezpieczne i radosne - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Na Tor-Torze podczas „Wielkiej Ślizgawy” prowadzonej przez konferansjera (20 i 27 stycznia, od godz. 14.15 do 19.50) można będzie jeździć za darmo. Płatne będzie jedynie wypożyczenie łyżew (5 złotych).

Lodowiska sezonowe przez całe ferie w godzinach od 10 do 15 bedą oferowały darmowe wejścia dla dzieci przedszkolnych oraz szkolnych. Aby skorzystać z darmowej oferty niezbędne jest przedstawnienie legitymacji szkolnej.

Bogato zapowiada się również oferta Mini Aquaparku przy ulicy Hallera - 50 dzieci będzie mogło wziąć udział w bezpłatnym, trwającym 10 dni kursie pływania. Przez całe ferie w dni powszednie od godziny 10 do 15 dzieci i młodzież w wieku szkolnym będą upoważnione do zakupu biletu w cenie 5 zł (za godzinę pływania).

Specjalną ofertę sportowo-rekreacyjną przygotowały również: Hala Sportowo-Widowiskowa przy ul. Bema, Kryta Pływalnia przy ul. Bażyńskich, Hala Sportowa „Olimpijczyk”, Orliki, Motoarena.

Wiele instytucji kulturalnych oferuje natomiast warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne, fotograficze itd. Będą prowodzone zarówno jako cykle zajęć oraz w formie pojedynczych spotkań. Część z nich jest odpłatna. Na większość obowiazują wcześniejsze zapisy.

Zajęcia prowadzić będą między innymi: Dom Muz (w trzech lokalizacjach), Dom Harcerza, Centrum Sztuki Współczesnej, Młyn Wiedzy, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Młodzieżowy Dom Kultury, Dwór Artusa, Muzeum Okręgowe.

Szczegółowy plan zimowych atrakcji oraz informacje o cenach biletów i zapisach na zajęcia można znaleźć na stronie torun.pl oraz na stronach poszczególnych instytucji.

Łączna kwota przeznaczona przez Gminę Miasta Toruń na organizację zajęć i dofinansowanie zimowego wypoczynku 360. uczniów wynosi 76 830 złotych.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.