Dużej rodzinie to się opłaci

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Justyna Trawczyńska

Dużej rodzinie to się opłaci

Justyna Trawczyńska

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program pomocowy, z którego korzysta też coraz więcej mieszkańców powiatu lipnowskiego.

W Lipnie z Karty Dużej Rodziny korzysta już 81 rodzin, wydano aż 462 takie karty. W gminie Bobrowniki tylko w tym roku wydano 14 kart. Jak nas poinformowano, wszystkie wnioski były rozpatrywane pozytywnie. W gminie Wielgie wydano 118 kart, a kolejne 23 czekają na rozpatrzenie. W gminie Tłuchowo ze zniżek korzysta 45 rodzin, wydano 244 karty dla 89 opiekunów i 155 dzieci. W gminie Skępe z kart korzystają 42 duże rodziny, wydano 288 kart.

„Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”

Miejsca, w których przysługują zniżki, oznaczone są specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Aby skorzystać z ulgi, należy w punkcie zakupu biletu wstępu okazać kartę. Z karty każdy jej posiadacz może korzystać w dowolnym czasie. Oznacza to, że aby skorzystać z karty, nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu. Wnioski o wydanie karty można składać od czerwca 2014 roku, jeśli tylko jest spełniony podstawowy warunek, warto się po taką kartę zgłosić.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełno-sprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można pobrać i składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnie przy ul. Włocławskiej 16a. Taką kartę można oczywiście uzyskać w każdej gminie, liczba partnerów jest tylko zróżnicowana.

Wnioski rozpatrywane są pozytywnie

W miejskich ośrodkach pomocy rodzinie na terenie powiatu lipnowskiego są już kolejne wnioski o wydanie kart dużej rodziny. Wszystkie wnioski, które spełniły wymóg formalny są rozpatrywane pozytywnie.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.