Dominik Fijałkowski

Duże utrudnienia w Inowrocławiu. Prezydent przeprasza

Te wyrwy znikną z ul. Długiej już w najbliższych miesiącach. Fot. Dominik Fijałkowski Te wyrwy znikną z ul. Długiej już w najbliższych miesiącach.
Dominik Fijałkowski

Rusza przebudowa ulic Długiej i Lipowej w Inowrocławiu. Będą duże utrudnienia, za które już dziś przeprasza prezydent.

- Cieszę się, że udało się nam rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Długiej. Jest z tym ostatnio duży problem i to ogólnopolski. W kraju brakuje firm - mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą prac na Długiej. Zobowiązuje się on do gruntownego remontu ulicy na odcinku od Świętego Ducha do Lipowej oraz fragmentu Lipowej do ulicy Krzywoustego. Prace potrwają do połowy przyszłego roku.

- Już dziś przepraszam mieszkańców za poważne utrudnienia w poruszaniu się po tej części osiedla Piastowskiego. Modernizacja odcinków Długiej i Lipowej pochłonie trzy i pół miliona złotych. Można powiedzieć, że ulice wybudowane zostaną od nowa. Powstanie podziemna sieć, nowe jezdnie, chodniki oraz porządne ledowe oświetlenie - dodaje prezydent Inowrocławia.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.