Duże i jasne znicze rozświetlą groby bliskich

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Małgorzata Stempinska

Duże i jasne znicze rozświetlą groby bliskich

Małgorzata Stempinska

Białe znicze w kształcie kuli, serca czy kapliczki - one od lat cieszą się największą popularnością. Najważniejsze, by były duże. Na rynku są też nowości.

Pani Barbara z pow. żnińskiego opiekuje się wieloma grobami bliskich. Są wśród nich także te na cmentarzu na wsi. - Tam jest taki zwyczaj, że już na długo przed 1 listopada grób musi być posprzątany i na płycie muszą się palić znicze. Gdybyśmy z mężem co roku mieli kupować nowe, duże znicze na każdy pomnik, to poszlibyśmy z torbami. Dlatego też zawsze jakieś półtora, dwa tygodnie po Wszystkich Świętych zbieramy z pomników znicze, myjemy je i przechowujemy w piwnicy przez kilka miesięcy. W następnym roku, już w połowie października do środka wkładamy nowe olejowe wsady, które się palą co najmniej trzy dni. Wymieniamy tylko te znicze, które się nadtłuką, zaleją woskiem albo po prostu już się ładnie nie prezentują. Zawsze kupujemy białe, duże znicze, które długo się palą - opowiada nasza prenumeratorka.

Czy są w tym roku jakieś nowości na rynku? Gdzie kupić najtańsze znicze? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.